מספר הצעות

הצעות לשיפורים, סידור וחלוקה, אפשרויות חיפוש והצגה וכיו"ב
סמל אישי של המשתמש
פור ום

מספר הצעות

הודעהעל ידי פור ום » ש' 27 פברואר, 2021 7:09 pm

לפרויקט השו"ת ישנן מספר חברות מתחרות על השוק של מכירת ספרי קודש אלקטרוניים עם גישה נוחה וניווט נוח בין הספרים.
לכן פה אני רוצה להציע מספר דברים על בסיס הניסיון שלי ממעט שימוש בהם ופרויקט השו"ת והשוואות.

1) להכין בנוסף למערכת הרגילה של החיפוש/עיון גם מערכת קולית לחיפושים/עיון.
כלומר: שבעצם הם ילחצו על קיצורים או על כפתורים מיוחדים שיוצב ליד הכפתורים הללו "קובץ, תצוגה, חיפוש, עיון..." ואז יאמרו את המקור וכך לא יהיה צורך לדייק באותיות שזה לוקח זמן.
2) לעדכן את ההדרכה בסרטונים הנמצאת בדיסק און קי, מכיוון שיש אפשרויות שנוספו במהלך הזמן שלא מודגמות שם.
3) אני מזכיר את מה שכתבו כבר וביקשו שתהיה אפשרות להעביר חלונות משולחן עבודה אחד למשנהו בלי לפתוח אותו בכל שולחן עבודה מחדש.
4) להוסיף אפשרות הגדלת גופנים בחלון אחד בלי שזה יגדיל גם בחלונות אחרים.
5) להוסיף אפשרות לעשות עץ מקורות של עיון שהמשתמש מוסיף.
6) צילומים של כל הספרים שנכנסו למאגר {כגון שו"ע, משנה וכו'}
7) לשנות את כל ההערות שבין ה'פלוסים להערות רגילות.
8) פתיחת תמונה בצורה יותר מהירה.
9) שתוך כדי כתיבה 'חופשית' יהיה הצעת ספרים (מעין חיפוש גוגל).
10) שבהערות שמוסיפים יהיה אפשרות לעשות צבעוני, מודגש, קו תחתון, ובגופנים שונים. בקיצור שיהיה אפשרות להדגיש בהערות.
11) לעשות מאגר לתרגם לעזי רש"י ותוספות. כלומר שכמו בתרגום ארמית אז כשילחצו על הלעז תהיה חלונית צפה של הביאור.
12) שבביוגרפיות תהיה אפשרות להעיר ולהדגיש.
13) להעשיר את הביוגרפיות גם בת"ח שאין להם ספרים במאגר.
14) שתהיה אפשרות לסדר דברים מסוימים {כגון ביוגרפיות, עיון וכו'} על פי סדר של א,ב או סדר שנקבע ע"י המשתמש.
15) עזרה בחיפוש.
16) להרבות את הקישוריות. לדוג' בית הלוי פרק טו פס' ח שחסר שם. לכן אני אומר שעדיין חסר קישוריות ומבקש להוסיף.
17) שתהיה אפשרות למשתמש להכין לעצמו מספר עצים בעיון מלבד העץ הקלאסי.
18) מיון הערות ע"פ תאריכים.
19) ששינוי שם ה' באפשרויות ישנה גם בחיפוש.
20) להרבות את המשבצות בחיפוש טבלאי.
21) לעשות שתהיה אפשרות של חיפוש כמו בחיפוש מתקדם בפורום.
22) שתהיה אפשרות להוסיף קבצים לדיסק און קי.
23) שתהיה אפשרות חיפוש בהערות {ואם תהיה אפשרות להוסיף קבצים לדיסק און קי אז גם בהם}.
24) בנוסף למה שהצעתי ב9 שתוך כדי כתיבה זה גם יחפש ספרים.
25) לעשות מילון גם לביטויים של הגמרא ולא רק לביאור מילולי.
26) לעשות תיקיות נפרדות לדברים {בתוך השולחנות עבודה}.
27) להרבות את כמות הצבעים בהם אפשר לסמן את החלונות. {יותר מה2 הקיימים}
28) להכניס קטעים ולא דפים למראי מקומות.
29) לעשות מאגר לעזים לכל מה שיש בפרויקט השו"ת ולא רק לרש"י.
30) שבאפשרות "חלון" תהיה אפשרות לעשות לכל החלונות או לחלקם פלוס או מינוס שזה יעיל במקום לדפדף אחד אחד.
31) שתהיה אפשרות בכל חלון אם להצמידו או לשחררו מחלונות אחרים {שכיום אם אני עושה פלוס אז אם יש חלונות שנפתחו איתו באותו זמן אז כולם נעשה כאילו לחצתי בהם פלוס}
32) לעשות קישוריות גם בביוגרפיות.
33) לעשות היפוך בחירה בכל הלשוניות שיש צורך לבחור.
34) לפתוח בתפארת ישראל יכין גם ע"פ אותיות.
35) בנוסף להקלדות הספרים לעשות גם סריקות של ספרים (כמו שיש בכתבי עת ובתלמוד בבלי) שכבר יש במאגר וגם שאין מוקלד במאגר.
36) להקליד את כתבי העת ולא רק לסרוק.
37) בנוגע ל35 יש כבר מאגרים עם סריקות (כגון היברובוקס) ולכן שיורידו משם ויוסיפו למאגר.
38) אפשרות פתיחת המאגר גם מתוך וורד (במעין לחצן גישה מהירה שיתווסף בהתקנה) וללא צורך לדפדף בין החלונות המחשב.

חיים

Re: מספר הצעות

הודעהעל ידי חיים » ב' 01 מרץ, 2021 10:32 pm

כל הכבוד על הרשימה המושקעת. יישר כח.

בנוגע לסעיף 6 להוסיף צילומים של הספרים שבמאגר - לא מבין בזה, אבל לכאורה מדובר במשקל עצום שיכביד על התוכנה, ויצריך דיסק קשיח חיצוני כמו באוצר החכמה.

סמל אישי של המשתמש
פור ום

הודעהעל ידי פור ום » ג' 02 מרץ, 2021 6:24 am

חיים כתב:בנוגע לסעיף 6 להוסיף צילומים של הספרים שבמאגר - לא מבין בזה, אבל לכאורה מדובר במשקל עצום שיכביד על התוכנה, ויצריך דיסק קשיח חיצוני כמו באוצר החכמה.

אכן.
אך פעמים שעדיין את כל המפרשים על הדף ולכן אני מבקש שאם לא מוקלד אז סרוק. חוץ מזה שיש אנשים (ראיתי כבר אנשים כאלה) שמעדיפים את הסרוק על פני המוקלד

סמל אישי של המשתמש
פור ום

הודעהעל ידי פור ום » ג' 02 מרץ, 2021 7:41 am

חיים כתב:בנוגע לסעיף 6 להוסיף צילומים של הספרים שבמאגר - לא מבין בזה, אבל לכאורה מדובר במשקל עצום שיכביד על התוכנה, ויצריך דיסק קשיח חיצוני כמו באוצר החכמה.

ואוסיף טעם נוסף לסעיף 6: כשאתה חושב שיש שגיאת הקלדה וכדומה במקום ללכת לחפש ספרים שלך תדע היכן הם תדע להשוות ע"י מה שיש כבר במאגר.
ובנוסף כעת שמתי לב לדבר שכתבת על המשקל, על זה יש לי מספר אפשרויות:
1. צוות פרויקט השו"ת פרסם כשהוציאו את גירסה 27 שיש אפשרות של להוריד מהאינטרנט את התוכנה.
2. בדומה ל1 יש דיסקי און קי עם אפשרות להתקנה בלי צורך להשאיר את הדיסק און קי מחובר.
3. גם לאוצה"ח וגם פרויקט השו"ת (נדמה לי כשיצא גירסה 23) יש להם בתוספת מחיר (מעניין כמה) אפשרות לקנות צ'יפ שיהיה מחובר במקום הצורך בדיסק און קי/כונן.
4. אפשר גם שלקוני הדיסק און קי פרויקט השו"ת יקימו מאגר אינטרנטי של סריקות ואז כל קונה שיבחר לקנות גם את המאגר הזה יקבל שם משתמש וסיסמה למאגר הזה.

סמל אישי של המשתמש
פור ום

הודעהעל ידי פור ום » א' 07 מרץ, 2021 9:23 am

פור ום כתב:

ואוסיף טעם נוסף לסעיף 6: כשאתה חושב שיש שגיאת הקלדה וכדומה במקום ללכת לחפש ספרים שלך תדע היכן הם תדע להשוות ע"י מה שיש כבר במאגר.
ובנוסף כעת שמתי לב לדבר שכתבת על המשקל, על זה יש לי מספר אפשרויות:
1. צוות פרויקט השו"ת פרסם כשהוציאו את גירסה 27 שיש אפשרות של להוריד מהאינטרנט את התוכנה.
2. בדומה ל1 יש דיסקי און קי עם אפשרות להתקנה בלי צורך להשאיר את הדיסק און קי מחובר.
3. גם לאוצה"ח וגם פרויקט השו"ת (נדמה לי כשיצא גירסה 23) יש להם בתוספת מחיר (מעניין כמה) אפשרות לקנות צ'יפ שיהיה מחובר במקום הצורך בדיסק און קי/כונן.
4. אפשר גם שלקוני הדיסק און קי פרויקט השו"ת יקימו מאגר אינטרנטי של סריקות ואז כל קונה שיבחר לקנות גם את המאגר הזה יקבל שם משתמש וסיסמה למאגר הזה.

אפשרות חמישית היא: שכבר קיבלתי פרסומת על דיסק און קי של 100 GB.

חזור אל “הצעות לשיפורים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 42 אורחים