ספרי קבלה

הצעות לספרים חדשים החסרים בפרוייקט השו"ת
dannyil

ספרי קבלה

הודעהעל ידי dannyil » ד' 19 אפריל, 2017 11:07 am

בעוד הצעות רבות אני מבין צריך לדון וחשבתי ואת הצורך בוועדה היא לא מוטלת בספק, אני רק חושב שזה הוגן רק לתת למשתמשים של התוכנה שלך כמה תובנה לגבי מה ספרי קודש כלולים ואינם ומה הן הסיבות לדחייתן. ברור כשמדובר יצירות המוגנות בזכויות יוצרים ועבודות שבו המחברים / צאצאיהם מסרבים רשות לעשות קצת. אני לא מבין מדוע ספרי הגאון מווילנא, ועבודות של מקובלים רבים - הרמ"ק, כתבי רבי יצחק לוריא, רבי חיים ויטל, ספר הבהיר, ספר יצירה, תרגומי הזוהר בעברית (סטנדרטים כמו הסולם), וכן פרשנויות על יצירות אלו. אלה הם עבודות קבילות סטנדרטיות, ויש להם פרשנות סטנדרטית. זאת בנוסף לפרשנויות רגילות למדרשים ולתוספתא. הם חשובים לא פחות מאשר השולחן ערוך. הם אינם תחת זכויות יוצרים והם בהחלט ברשות הציבור. יש להם כל זכות להיות תחת הכותרת של כל התורה כולה, כמו יצירות של המהר"ל ואת יצירות המוסר של הרמח"ל. בנוסף, יש יצירות רבות של הראשונים שאינם פרשנויות אבל הם עצמאיים. האם הפרויקט מעוניין לכלול את אלה? אני לא רוצה לבזבז את הזמן שלי או את הזמן שלך עם ההצעות האלה.

תודה
ד.פ.

סמל אישי של המשתמש
lazco

Re: ספרי קבלה

הודעהעל ידי lazco » ג' 25 אפריל, 2017 4:38 pm

אנו מודים לך על פנייתך וכן על נכונותך ליעץ לפרוייקט.
חשוב לנו לשמוע את דעתם של המשתמשים.

עמדת בעצמך על עיקרי הדברים, ואוסיף לך עוד אי אלו פרטים.

כדי להכניס ספרות קבלה עלינו לפתוח מדור מיוחד.
אנו עושים זאת רק כאשר יש לנו חומר בהיקף מסויים שלפי דעתנו מצדיק זאת.
ספרות הקבלה אינה בהישג יד עבורנו, ועא"פ שיש ברשת מקורות חינמיים, אנו איננו עובדים בצורה זו
כפי שאתה מבין בעצמך ומודע לטיב הטקסטים שלנו.
לפיכך הכנסת ספרות הקבלה דורשת משאבים מיוחדים שכרגע אינם בהישג ידינו.

כמו"כ על יסוד משאלים שאנו עורכים לעתים מזומנות בין המשתמשים,
ספרות הקבלה אינה צועדת במקום גבוה, המצדיק השקעה רבה בשלב זה.

אגב, המהר"ל נכנס לפרוייקט הואיל והוא אינו קבלה במובן הרגיל והוא לא הצריך פתיחת מדור מיוחד.
כך גם ביחס לחלק מספרי הרמח"ל.

אנו מקוים שהבהרנו את הענין באופן מניח את הדעת. כאמור, אנו מוכנים ושמחים לשמוע כל דעה מיעצת
ומודים על כך.

חזור אל “הצעות לספרים חדשים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 28 אורחים